Slavíme 25. výročí. Soutěžte

Zpravodaj ING Bank

Zpravodaj ING Bank vám přináší nejnovější zprávy, zajímavosti a tipy ze světa financí.

Investiční zpravodaj květen 2018 - Makroekonomické prostředí Svět Investiční zpravodaj květen 2018 - Makroekonomické prostředí Svět
Investiční zpravodaj květen 2018 - Makroekonomické prostředí Svět

Makroekonomické prostředí Svět

Ve Spojených státech vzrostla ekonomika v prvním čtvrtletí o 2,3 %, což bylo více, než se očekávalo. V březnu navíc rostly i spotřebitelské ceny. Jádrová inflace (CPI), klíčový ukazatel pro Americkou centrální banku (Fed), meziročně činila 2,1 % a opět překračuje cíl centrální banky. Další růst inflace je pravděpodobný. Kromě toho s rostoucím nedostatkem vysoce kvalifikované pracovní síly očekáváme postupné zvyšování mezd v USA. Tyto skutečnosti posilují naši prognózu trojího zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu v roce 2018.

Ekonomický růst v eurozóně pravděpodobně dosáhl svého vrcholu. Ve skutečnosti ukazatele PMI a ukazatel hospodářského prostředí Evropské komise v březnu poklesly. Navíc, vzhledem k tomu, že euro zůstává silné a hrozba obchodní války by mohla mít vliv na důvěru podniků, je nepravděpodobné, že se růst zvýší později v průběhu roku. Za těchto okolností Evropská centrální banka (ECB) raději vyčkává, jak se budou věci vyvíjet. Po zasedání ECB 26. dubna prezident Draghi oznámil, že případné změny měnové politiky (ani) nebyly projednány. Známky zpomalení pozornosti ECB neunikly, byly však také způsobeny dočasnými faktory, jako jsou meteorologické podmínky a stávky. Domníváme se, že minimálně do června 2019 nedojde ke zvýšení úrokových sazeb ze strany ECB a že ECB bude velmi opatrná, pokud jde o snížení kvantitativních podpůrných opatření.

Dále můžete pokračovat na makroekonomické prostředí v ČR, aktuální přehled z finančních trhů a nebo na představení investiční strategie pro ING Aria fondy.

Hodnocení: 7/10
Hlasovalo: 8
Hlasovat:
Tisknout článek