Slavíme 25. výročí. Soutěžte

Zpravodaj ING Bank

Zpravodaj ING Bank vám přináší nejnovější zprávy, zajímavosti a tipy ze světa financí.

Investiční zpravodaj Investiční zpravodaj
Investiční zpravodaj

Investiční zpravodaj

Riziko “přehřátí” ekonomiky USA nehrozí

Americká ekonomika běží na plné obrátky, podporovaná mimo jiné rozpočtovou politikou americké vlády. Po více méně obvykle slabším prvním čtvrtletí očekáváme, že ekonomika USA ve druhém čtvrtletí poroste přibližně o 3% (meziročně). Riziko „přehřátí“ je zatím jen malé, a to i díky omezené inflaci.

Ekonomice obchodní konflikt nevadí

Kromě novinových titulků a Twitterových zpráv není o hrozící obchodní válce mnoho slyšet. Dokonce se zdá, že dynamika ekonomiky po poklesu v prvních měsících tohoto roku opět zrychluje.

Nervozita mezi investory roste

Geopolitické napětí, především v oblasti světového obchodu, vedlo i v uplynulých týdnech k neklidu na finančních trzích. Investoři začali být nervózní a obavy z obchodní války sílily.

Nemovitosti si vedou dobře, také díky silnějšímu dolaru

Základní ekonomický kontext pro nemovitosti zůstává poměrně pozitivní; jako je například silný pracovní trh pozitivní pro trh s domy. Také velká část světových akcií nemovitostí kótovaných na burze se ještě stále nachází pod čistou hodnotou aktiv.

Trhy ovládá neklid, ekonomika dále roste

Ve zpravodajství převládají informace, z nichž každá jedna by mohla výrazně zahýbat finančními trhy. Burzy jsou však těmito zprávami o obchodních válkách, složité situaci v Itálii, Brexitu nebo odstoupení USA od dohody s Íránem ovlivňovány pouze dočasně. Vzhledem k ekonomickým číslům také není žádný přímý důvod vyjadřovat se negativně o stavu světové ekonomiky.

Dobrá čísla z USA

Nezaměstnanost v USA klesala dva měsíce za sebou a v květnu dosáhla 3,8% – nejnižsí úrovně od roku 1969. Zároveň sledujeme, že platy v USA, s nárůstem o 2,8% ve srovnání s loňským rokem, také pomalu ale jistě stoupají vzhůru.

Itálie způsobuje kolísavost

Volby v Itálii a následné sestavování nové vlády způsobily v uplynulých týdnech mírný neklid na evropských burzách. Zřetelně se to odrazilo na pohybu úrokových sazeb italských státních dluhopisů, kdy destiletá sazba stoupla z přibližně 2 na 3 %.

Rozvíjející se trhy

Je stále zřejmější, že rozvíjející se trhy nemůžeme mezi sebou dost dobře porovnávat. Existují rovněž velké rozdíly mezi zeměni, které do této skupiny patří.

Základní materiály znovu získávají ztracenou pozici

Zisková očekávání v tomto sektoru zůstala díky relativnímu klidu poměrně stabilní. Ačkoli se zde stále vyskytuje učitá míra přivyknutí na akce Bílého domu omezující obchod, některé z těchto iniciativ trhy stále ovlivňují, zatímco implementace pokračuje.

12

Hodnocení: 6/10
Hlasovalo: 8
Hlasovat:
Tisknout článek