Slavíme 25. výročí. Soutěžte

Zpravodaj ING Bank

Zpravodaj ING Bank vám přináší nejnovější zprávy, zajímavosti a tipy ze světa financí.

Necháváte své úspory zahálet na běžných účtech? Necháváte své úspory zahálet na běžných účtech?
Necháváte své úspory zahálet na běžných účtech?

Necháváte své úspory zahálet na běžných účtech?

11.03.2013

Zdá se, že se svými úsporami bychom mohli nakládat lépe. Nejčastěji totiž necháváme peníze ležet na běžných účtech (84 %), kde se téměř nezhodnocují, nebo se nám válí doma v šuplíku (72 %)… Průzkum ING bank také ukázal, že více než polovina z nás (53 %) má část svých úspor uloženu na spořicích účtech nebo na stavebním spoření (59 %).

Blýská se na ještě lepší časy

Častým důvodem, proč necháváme své úspory ležet na běžném účtu, je požadavek mít peníze kdykoliv k dispozici. Na oblibě však stále získávají spořicí účty! Z průzkumu ING Bank vyplynulo, že v uplynulém roce si tento druh účtu založilo 39 % dotazovaných. Polovina z nich sáhla po příslušném produktu své domácí banky, druhá polovina pak vybírala z nabídky jiných bank.

Tip pro vaše spoření

Rozumný střadatel by se měl snažit, aby se jeho úspory zhodnocovaly. A to běžné účty ani domácí pokladnička nedokážou. Založení například spořicího účtu je přitom velmi jednoduché a dá se zvládnout během několika minut přes internet i bez návštěvy pobočky. Peníze na něm jsou dostupné ihned bez výpovědní lhůty, zřízení a vedení účtu je ve většině případů bez poplatků, a přitom nabízí zhodnocení jakékoliv částky, která by jinak zahálela na běžném účtu

Hodnocení: 5/10
Hlasovalo: 1
Hlasovat:
Tisknout článek