Slavíme 25. výročí. Soutěžte
25. výročí ING Bank v České Republice 25. výročí ING Bank v České Republice
25. výročí ING Bank v České Republice
Hodnocení: 0/10
Hlasovalo: 0
Hlasovat:

ING je na českém trhu už 25 let! A to je číslo, které si zaslouží mimořádnou oslavu. Tak trochu jinou oslavu. Takovou, u které rozdáme spoustu zážitků.

Hrdinové nejsou jen ti, kteří nosí masku a plášť. Jsou to obyčejní lidé z masa a kostí. Každý z nás má ve svém okolí někoho, kdo dělá něco výjimečného pro ostatní. Právě takové lidi hledáme a u příležitosti našich 25. narozenin je chceme odměnit.

Napište nám příběhy vašich hrdinů a proč si zaslouží vyhrát. Společně potom vybereme ty nejlepší a výherce odměníme tak, že na to nikdy nezapomenou. Každý výherce s sebou navíc může vzít jednu osobu jako doprovod a s tou bude svou cenu sdílet.

Adam Ondra


Český lezec, v současnosti dokonce jeden z nejlepších lezců světa. Mezi světovou lezeckou špičku se zařadil ve dvanácti letech a od té doby se v ní drží. V roce 2009 začal závodit v kategorii dospělých, v rámci které již stihl posbírat celou řadu významných cen. Vedle závodního lezení se věnuje i tomu sportovnímu na skalách. Tam se v posledních letech zaměřuje na přelezy cest s nejvyšší obtížností. Mezi ty patří cesta Change v norském Flatangeru (9b+), La Dura Dura (9b+), česká Vasil Vasil (9b+), La Capella ve španělské Siuraně (9b), Chaxiraxi v Olianě (9b). Na všech jmenovaných byl Adam vůbec první, kdo je přelezl. Na podzim 2016 Adam uskutečnil v rekordním čase 8 dní úspěšný volný přelez Dawn Wall. V září 2017 posunul hranice sportovního lezení, když přelezl cestu Silence obtížnosti 9c. Vedle toho zvládl i studium na vysoké škole, kde předloni úspěšně ukončil bakalářské studium ekonomiky a managementu.

Znáte někoho, kdo by si zasloužil setkat se s Adamem Ondrou, sledovat ho při soutěži a zažít mnoho dalšího? Neváhejte a napište nám, proč by měl hrdina z vašeho okolí vyhrát. 5 nejlepších příběhů oceníme a ten úplně nejlepší vybere sám Adam Ondra, který letos – stejně jako ING – oslaví 25. narozeniny.

Pavel Horváth


Legenda českého fotbalu, bývalý fotbalový záložník a reprezentant. Pavel byl vždy tvůrcem hry, dokázal dobře číst, co protihráč udělá, a díky tomu nastřílel desítky gólů a na spoustu dalších nahrál. 4 roky po sobě byl v české anketě zvolen fotbalistou roku a osobností ligy. Během bohaté fotbalové kariéry prošel mnoha kluby jak v České republice, tak i v zahraničí. Prvoligovou kariéru ukončil v roce 2015 v týmu Viktoria Plzeň. I po ukončení hráčské kariéry se dál věnuje fotbalu, nyní jako trenér. A jelikož byl v kabině znám jako věčný šprýmař, setkání s ním bude určitě legrace.

Kdo by si nechtěl s Pavlem popovídat, sledovat společně s ním fotbalové utkání a prožít spoustu legrace i napětí? Neváhejte a napište nám, kdo z vašeho okolí si zaslouží vyhrát tento den plný zážitků. 5 nejlepších příběhů oceníme a ten úplně nejzajímavější vybere sám Pavel Horváth.

Tereza Maxová

Rodačka z Pardubic a přední česká topmodelka, která aktivně působí již téměř dvě desetiletí ve světovém modelingu, propůjčila svou tvář značkám typu Karl Lagerfeld, La Perla, Donna Karan, Hermès, Oriflame či titulním stranám předních módních časopisů (např. britského Vogue, dále Elle, Marie-Claire či Glamour). Přesto ani na vrcholu kariéry neztratila kontakt se skutečným světem. Před jednadvaceti lety zahájila intenzivní charitativní práci ve prospěch českých opuštěných a znevýhodněných dětí. Její Nadace Terezy Maxové dětem si klade za cíl umožnit každému dítěti odkázanému na ústavní výchovu žít v harmonickém a láskyplném rodinném prostředí.
 
Pro koho ve vašem okolí je Tereza vzorem, idolem a chtěl by strávit den v její přítomnosti? Znáte někoho, kdo by si tuto odměnu zasloužil? Nominujte tohoto hrdinu a napište nám, proč by měl vyhrát. 5 nejzajímavějších příběhů oceníme a ten nejlepší z nich vybere sama Tereza.

Chinaski

Základní kapelovou a skladatelskou dvojici, zpěváka Michala Malátného a kytaristu Františka Táborského, ve skupině Chinaski aktuálně doplňují přední čeští a slovenští hráči. Za bicími sedí v nové sestavě jeden z nejlepších českých hráčů Lukáš Pavlík, který dosud koncertoval s Čechomorem, Ewou Farnou nebo Kamilem Střihavkou. Za baskytaru se postavil Tomi Okres, rodák z Košic, jenž byl dosud k vidění po boku Lukáše Adamce, Richarda Müllera, IMT Smile nebo Katky Knechtové. Čtveřici doplnil talentovaný klávesista, dlouholetý kapelník Ewy Farne – Jan Steinsdörfer.

Kdo ve vašem okolí je fanouškem této kapely, stále poslouchá jejich hity jako Klára, Tabáček, Vrchlabí, Víno nebo jednu z novějších písní Potkal jsem tě po letech a opravdu by si zážitek s kapelou zasloužil? Nominujte tohoto hrdinu a napište nám, proč by měl vyhrát. 5 nejlepších příběhů oceníme a ten úplně nejlepší vyberou kluci z kapely Chinaski.

Napište váš příběh

"Můj hrdina je můj tatínek Standa, přestože není žádnou slavnou osobností ani vlivným člověk. Já ho ovšem vidím jako největšího superhrdinu světa. Práce kterou dělá, je jeho posláním a já jsem na něj za to pyšná. Hory, lyže, skialpy, lezení, překonávání a záchranáři. To jsou borci světa. Jedním takovým je můj táta. Riskuje život za to co milují ostatní. Zachraňuje životy. Dělá pro lidi krásné, úžasné a nemilosrdné hory milosrdnějšími. Se svými porťáky kterým musí věřit víc než kdo jiný zachráňili životy spoustu lidem. Naučil mě pravidla nemilosrdných hor které jako spoustu lidí i já miluju a když tam jsem díky lidem jako je táta se cítím bezpečněji. Podle mě právě záchranáři dokáží neuvěřitelné věci, hory musí milovat a být připraveni, protože kdykoli jim nahlásí úraz nepřemýšlí a vím že jsou ochotni riskovat vlastní životy pro životy ostatních. Takový lidi jsou v mých očích těmi nejstatečnějšími a největšíma hrdinama světa. Děkuji tátovi že když se mě někdo zeptá jaký povolání táta dělá já můžu hrdě odpovědět můj táta je horský záchranář. Jsem na tátu hrdá stejně jako na všechny ostatní záchranáře. A všem přeju ať jim hory oplatí objetavost kterou mají vůči lidem a z hor se vždycky vrátí šťastně. Děkuju Tati mám ťe ráda Bára."

"Honza pomáhá lidem ve splnění jejich snu. Je to člověk který dává své srdce do práce s dětmi a vede Spartan Kids v České republice. Dělá mnoho pro lidi kolem sebe a pro charitu. Věnuje se akcím typu Spartan Special kde se různě handicapovaní lidé mají možnost zapojit do překážkových závodů a s pomocí support teamu zdolat trať. Jeden z těchto projektu proběhne na závodech Spartan Race v Lipně nad Vltavou 23.9.2018, kdy Honza založil team, který pomůže člověku na vozíčku splnit si sen a to dokončit závod Spartan. Je to velmi pozitivní člověk, který rozdává radost kolem sebe a zasloužil by si za všechnu tu tvrdou práci a obětování sebe sama pro druhé. nějakou tu odměnu jen pro sebe. I když jak ho znám určitě by ji daroval někomu o kom si myslí že by si ji zasloužil více. Honza je člověk, kterého by bylo potřeba za to vše co dělá odměnit a vzdát mu tím velké díky za to vše"


"Když odejde jedno dítě do nebe, druhé dostane dar žít, ale vy nevíte, jestli to zvládne, a tak mezi bolestí ze ztráty bojujete za život druhého. Je to můj muž, kdo nás držel. Když jsem v prosinci porodila dlouho očekávaná dvojčátka, změnil se nám život. Chlapeček zemřel a dcera byla 3 měsíce v nemocnici. Já jsem měla zpočátku komplikace, a tak mě v počáteční péči nahradil manžel. Denně jezdil po práci za dcerou, aby jí pochoval a předal mlíčko. Spal ve vlaku a vracel se domů pozdě večer. Následovaly měsíce cvičení a kontrol u lékařů. A u mě několik proplakaných roků. A vždy tu byl on, můj manžel a skvělej táta, podpora naší rodiny. Objímal mě a utěšoval, i když vím, že to se mnou nebylo lehké. Proto si ho nesmírně vážím. Zvládl to. Je to pravý chlap, který drží své svatební slovo v dobrém i zlém!"

"Ráda bych nominovala mojí naminku Květoslavu. Když před 21 lety byla v Praze tak náhodou spatřila akci " strom splněných přání " a natolik se jí zalíbila, že se rozhodla ji zorganizoval i v Liberci. Tato akce se zaměřuje na dětské domovy, kdy lidé kupují konkrétní dárky konkrétním dětem. Od té doby ji pořádá každým rokem. Vše dobrovolně a jediné a to největší co z toho má je pocit štěstí, že dětem, které nemají rodinu, mohla udělat krásné vánoce. Před 11cti lety nám umřel tatinek, před devíti její sestra,hned na to maminky tatínek, z toho babička dostala mozkovou mrtvici o kterou se následně 8 let starala, protože byla nechodící, ta nám zemřela vloni. Ani tyto rány osudu jí neodradili, aby s touto akcí přestala. Připadá mi, že to přijala jako své poslání. Minulý měsíc se jí stala srdeční příhoda, oživovali mi jí doma v obýváku. Dostala budíka s defibrilátorem napojeným na srdíčko a i přes mé prosby, že by se měla šetřit, stejně opět rozjíždí 21 ročník "vánočního stromu". Má 12 dětských domovů, kterým dělá krásné svátky a řekla, že ani toto jí neodradí. Letos jí bude 70 a tak by to byl krásný dárek pro ni. Moc jí to přeji. Děkuji, její milovaná dcera Daniela"


"Nominuji Jirku, je to starší pán, který má canisterapeutického psa Marliho, pánovi je 56 let zemřel mu bratr jednovaječné dvojče sám je po těžké autonehodě s vážnými zdravotními problémy a v rámci svého volna dobrovolně dělá canistereputa v nemocnicích domovech důchodců a dokonce jezdí i na dětské a příměstské tábory pro děti a dospělé s duševním onemocněním, je to člověk se srdcem na pravém místě je to skvělý muž, kterému můžete zavolat i ve 2 ráno a i kdyby jste byl na druhé stráně ČR neváhá sedne do auta a pro vás přijede. Hluboce před ním smekám. "

"Pavlína většinu svého života zasvětila handicapovaným dětem - převážně dětem s autismem. Pracuje ve speciální škole, vede neziskovou společnost která organizuje pro děti s autismem tábory, pobyty atd. Pomáhá rodičům těchto děti zvládat velice náročný život s dětmi s PAS."


"Nikdo by si nezasloužil strávit den s Pavlem víc, než jeho velký fanoušek a také trenér Karel. Karel se vedle trenérské činnosti malých fotbalistů u nás v obci, věnuje také péči o zvířata. Začalo to jedním psem, kterého jeho majitel trápil až ho vyhnal. Karel se o něj staral a vyléčil mu rány na těle o na srdci. Dnes se k němu podobně dostalo už asi 5 psů, 3 kočky a dokonce má i lišku. Lidé z okolí k němu často nosí zvířata, která najdou u cesty zraněná a Karel díky tomu založil malou záchranou stanici a po uzdravení zvířátka vrací do přírody. Za tuhle péči němým tvářím ho nikdo neocení a nic za ni nedostane, tak třeba by to mohlo vyjít nyní. "

"Můj bratr, workoholik a ne zcela dobrý otec, ale přes to všechno by si fotbalový zážitek moc užil. Pro svou rodinu by se obětoval a z prací se odstěhoval do zahraničí. Jelikož je jeho syn nemocný a léčba je velmi finančně náročná nemůže trávit tolik s rodinou, kolik by potřeboval, ale bez léčby by syn nemohl žít. Kdykoli jen trochu může jezdí za svou rodinou zpět, sám si nic nekoupí a jen pracuje. Rád bych mu pomohl víc, než jak mohu nyní, proto ho alespoň nominuji, aby ho v jeho náročném životě taky život trochu ocenil. "

 

 

Všeobecná soutěžní pravidla 25 let ING